top of page
YAZARAK BİRLİK
YAZARAK BİRLİK

21 Nisan Per

|

Zoom

YAZARAK BİRLİK

Yazı Çalışması

Bu etkinlik için kayıtlarımız kapanmıştır
Diğer etkinlikleri gör

Zaman & Mekan

21 Nis 2022 21:00 – 23:00

Zoom

Etkinlik Hakkında

“Hayal gücü, zihnin zaruri gereçlerinden biri, düşünmenin asli yolu, insan olmanın ve insan kalabilmenin vazgeçilemeyen aracıdır.” 

Ursula K.Le Guin

Yazarak Birlik alanı, karantina günlerinin hemen öncesinde bir arkadaşımın “bize yazı pratiği yaptırmak ister misin” soruyla doğdu. Yüzyüze açtığım alanda düşündüğümün ötesinde farklı bir deneyim yaşadık ve tadı damağımızda kalarak ayrıldık. Kapalı grup açtığım yazı pratiğini, sonrasında herkese açık, online platforma taşıdım.

1 Nisan 2020’den beri perşembe akşamları, içimdeki canlılığa kulak verip oluşturduğum yönergelerle, bir’likte yazmaya, kırılganlıkla yazdıklarımızı paylaşmaya, fark ettiklerimizle uyanmaya devam ediyoruz, çok şükür.

Yazmak, benim için tek başıma yaptığım, kendimle bağlantı kurmamı destekleyen en iyi bildiğim, hayatımdaki en uzun soluklu araç. İlkolkuldan beri günlük yazıyorum, şiir hikaye masal gibi denemelerim var. Yazmak, hayalgücümü canlandıran, ruhumu havalandıran en sevdiğim oyun aynı zamanda.   

Kadınlar Şifadır platformunda,

21 Nisan akşamı,

kolektif alanda, “yazamam” diyen düşüncelerimizden özgürleşeceğimiz,

bir’likte yazarak iç kaynaklarımızla şefkatle bağlanacağımız 

ve belki de ilk kez ilham perimizle tanışacağımız yazı pratiğine, 

merakı uyanan herkes davetli.

Platformda nisan ayının konusu Kut’lama ve biz de Yazarak Birlik çalışmasında, üç adet yazı pratiğinden birini kutlama başlığıyla yaratacağız.

Haydi gelin, hayal gücümüzle yazalım, 

kırılganlıkla yazdıklarımıza, 

kalpten kulak verip,

duyalım, duyulalım.

Kapak Fotoğrafı: Filiz Telek   

KOLAYLAŞTIRICI: 

Figen Köprülü Bir

figenkoprulu@gmail.com

2018’de Şiddetsiz İletişim öğrenme yolculuğumda çemberle ilk kez tanıştım.

2021 Ekim’de Filiz Telek’ten Çember Kolaylaştırıcılığı eğitimini aldım.

Şiddetsiz İletişim Topluluğu ile Mart 2020’de açtığımız, “Korona Günlerinde Dinleme Çemberleri” ne eşzamanlı olarak, aynı topluluktan yol arkadaşlarımın desteği ve içimdeki yaratıcı oyunbaz tarafımla buluşup 1 Nisan 2020’de Yazarak Birlik çemberlerini açmaya başladım. Halen de katılımcıların canlı hevesiyle desteklenip açmaya devam ediyorum.

Share this event

bottom of page