top of page
SÖYLEŞİ: YÜZÜMÜ GÜLDÜREN EMPATİ - “Refakatçilik”
SÖYLEŞİ: YÜZÜMÜ GÜLDÜREN EMPATİ - “Refakatçilik”

12 Mayıs Per

|

Zoom

SÖYLEŞİ: YÜZÜMÜ GÜLDÜREN EMPATİ - “Refakatçilik”

Etkinlik Katılımcı Sayısı: 100

Bu etkinlik için kayıtlarımız kapanmıştır
Diğer etkinlikleri gör

Zaman & Mekan

12 May 2022 20:30 – 22:30

Zoom

Etkinlik Hakkında

Mayıs ayı içinde çalıştığımız “yüzlerimiz” konusunda söyleşimizde yüzümüzü gerçekten güldüren kavramları arıyoruz...

Sahi nedir benim yüzümü güldüren?

Sizi bilmem ama bu soruya içimden ilk gelen cevap:

yanında derin derin nefes aldığım, kendim gibi olabildiğim, acımı, yasımı, korkularımı, kaygılarımı, coşkularımı, neşemi paylaşabildiğim, ben olmama izin veren, beni kabul eden dostlarımdır. Onların sunduğu empatidir. Empatiyle, iyileştirilmeye çalışmadan, eşlikçilikle dinlendiğim, gözetildiğim zamanlar; kendimi bulmama, yüzümün içimi yansıtmasına izin verebildiğim zamanlardır.

Empati kelimesinin kültürümüzdeki tam karşılığının da hakkını verelim artık. Refakatçilik; içimizden kolaylıkla bildiğimiz, görünmez doğal yeteneğimiz.

Yüzüne hasret kaldığımız empatik ilişkiler, bir diğer adıyla refakatçilik üzerine söyleşeceğiz. Refakatçiliği hasta bakımından özgürleştirip ilişkilerimizi şifalandıracak hatırlatmalar yapacağız.

Buyurmaz mısınız?

* Konuğumuz Aslınur Brehmer Akdeniz etkinlikte mevcut olamayacaktır. Söyleşinin ilk yarısı Baitha Bahar tarafından çember adabıyla sunulacak ve diğer yarısında katılımcıların sorularına yer verilecektir.

Kapak Fotoğrafı: Filiz Telek  

KOLAYLAŞTIRICI:

Baitha Bahar

baithabahar@gmail.com

Kendini bilme ve iyileşme yolculuğunda yıllardır aldığı birçok terapi ve eğitim sayesinde asıl mevzunun "kişisel" olarak gelişmek değil, maneviyata merakla, samimiyetle, cesaretle yaklaşmak ve topluluk halinde birliği keşfetmek olduğunu, bunun da ancak ortak bir barış dilini kullanarak gerçekleşebileceğini öğrendi. Bu çerçevede Empati Dengesi adı altında barış dilinin öğrenilmesi için eğitimler vererek, çember kolaylaştırarak, en çok da birlik için şarkılar söyleyerek hizmet ediyor.

Share this event

bottom of page