top of page
KOVAN’IN ŞARKISI: Yaşamı Beslemek
KOVAN’IN ŞARKISI: Yaşamı Beslemek

13 Nisan Çar

|

Zoom

KOVAN’IN ŞARKISI: Yaşamı Beslemek

Kadın Çemberi

Bu etkinlik için kayıtlarımız kapanmıştır
Diğer etkinlikleri gör

Zaman & Mekan

13 Nis 2022 21:00 – 23:00

Zoom

Etkinlik Hakkında

Doğa kalbini açmış, tüm armağanlarını coşkuyla sunarken tüm duyularımıza, içinde uyanan vahşi ruhu hissedebiliyor musun bir tomurcuğa baktığında?   Geçtiğimiz ay ebelik ettiğimiz doğumumuz sonrasında bu ay, çiçekler üzerinde gezen, güneşe doğru uçan, polenlere bulanan arıların coşkusuyla biz de yaşamı beslemek için bu güzel varlıkların rehberliğinde vahşi yanımızla hemhal olmaya oturacağız çembere.

Tarihler boyu kutsanmış, nice medeniyette düşlerin, tanrıların ve öte dünyanın mesajcıları kabul edilmiş arıların izinde yürüyoruz. Bu yoldaki sevgili öğretmenimin dediği gibi arıların dünyasına adım atmayı seçtiğimizde, varlığın doğrusal olmayan diline kulak vermeyi, düz yollar kadar dolambaçlı yollara da sapmayı kabul ediyoruz.  Lütfen arılar ile bir bağınız, arılara dair merakınız, ilginiz var ise kayıt olun. Kalbinizdeki dışında bir kovanınız olmasına gerek yok. Pratiğe dair detaylı bilgilendirmeleri mail yoluyla gönderiyor olacağım. Bu ay da arıların rehberliğinde ve birbirimizin varlığında oturmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

“Çember derin bir dinleme ve şahitlik pratiğidir; sohbet, diyalog, münazara değildir. Karşılıklı konuşulmaz, birbirine yanıt verilmez, yorum yapılmaz. Konuşma objesini tutan kişi sözle ya da başka bir şekilde kendini ifade eder, diğer herkes can kulağıyla ve tüm mevcudiyetiyle bu kişiyi dinler, şahitlik eder. Çember, şifalı bir dokunuşu olsa dahi bir grup terapisi ve yüklerimizi boşaltma alanı değildir; öz kaynaklarımızı keşfedebileceğimiz, kendi yaşamlarımıza şahitlik ettiğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz cesareti topluluk dayanışmasıyla aktive edebileceğimiz bir pratiktir. Bu pratikte, bir şeyleri şifalandırmaya çalışmayız; çemberin şifası tam olarak bu koşulsuz, gündemsiz mevcudiyet ve şahitlik alanı olmasından kaynaklanır. Çember pratiği kendi içsel rehberliğimizle temas etmemize destek amaçlıdır; iyileştirici etkileri olabilmekle birlikte terapi niteliği taşımaz.”

Kapak Fotoğrafı: Filiz Telek

KOLAYLAŞTIRICI:

Ayşe Gökçe Bor

aysegokcebor@gmail.com

Ayşe, ormanın derinliklerine, gökyüzünde kayan bulutlara ve uçuşan arılara baktığında ruhu kahkaha atan bir kız çocuğudur. Aşka, büyüye, dostluklara, doğaya, gülümsemenin ve iletişimin gücüne, kalbin sesine, nefesin şifasına derinden inanır. Biraz mühendis, biraz tasarımcı, biraz sanatçı, bolca aşıktır. Çember kolaylaştırmaya 2015’te başladığından beri kalplerden akan rengarenk ipleri görmeye ve örüntüler dokumaya adanmıştır. Yıllar sonunda kırsalda yerleşmiş, sonra ise hayat yolunu yine İsveç’e çıkarmıştır. Yaşamın anlamının yaşamakta saklı olduğunu düşünmeye başlamıştır. Zaten adının anlamı da bu değil midir?

Share this event

bottom of page