top of page
EVLİLİK: Kutlama
EVLİLİK: Kutlama

14 Nisan Per

|

Zoom

EVLİLİK: Kutlama

Karma Çember

Bu etkinlik için kayıtlarımız kapanmıştır
Diğer etkinlikleri gör

Zaman & Mekan

14 Nis 2022 21:00 – 23:30

Zoom

Etkinlik Hakkında

“Evet...”

İki insanın dansı biricik hikayelerle başlasa da adına evlilik dediğimiz birliktelik ‘evet’ dediğimizde başlar. Nikah memurunun sorularına verdiğimiz cevaptan çok daha fazlasını kapsıyor ‘evet’ demek. Tam olarak neye ‘evet’ diyoruz sahi? O an içimden taşıp, tüm dünyaya yayılsın istediğim aşk, heyecan, umut, arzular ve güzel niyetlere ‘evet’ demiştim ben. 

İtiraf ediyorum, bir yolculuk olarak evlilik o anda büyük hevesle ‘evet’ dediğim pembe bulutlardan ibaret değil. Çok daha fazlasını vadediyor ve çok daha fazlasını deneyimlemeye türlü yollardan kanallık sunuyor. Hayat gibi, tam da olması gerektiği gibi belki...

Madem Nisan ayındayız, baharı ve filizlenen tohumları onurlandırmak niyetimiz, evliliğe dair kutlamalarımızı paylaşmaya çağırıyor çember seni. Eğer evliysen, evlilik hazırlığındaysan ya da evlilik durağında bir müddet durmuş ve yoluna evlilik olmadan devam etmekteysen gel, çemberde buluşalım.

Ben Sezin. 11 yıldır evlilik yolculuğunda olan bir kadın olarak, tam da kendi evliliğimdeki kutlamaları ve armağanları onurlandırmaya, hatırlamaya ihtiyaç duyduğum bir dönemde, çemberin şefkatli kollarına davet ediyorum seni. Baharın taze enerjisi ile çemberin güvenli alanında buluşmak dileğiyle...

“Çember derin bir dinleme ve şahitlik pratiğidir; sohbet, diyalog, münazara değildir. Karşılıklı konuşulmaz, birbirine yanıt verilmez, yorum yapılmaz. Konuşma objesini tutan kişi sözle ya da başka bir şekilde kendini ifade eder, diğer herkes can kulağıyla ve tüm mevcudiyetiyle bu kişiyi dinler, şahitlik eder. Çember, şifalı bir dokunuşu olsa dahi bir grup terapisi ve yüklerimizi boşaltma alanı değildir; öz kaynaklarımızı keşfedebileceğimiz, kendi yaşamlarımıza şahitlik ettiğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz cesareti topluluk dayanışmasıyla aktive edebileceğimiz bir pratiktir. Bu pratikte, bir şeyleri şifalandırmaya çalışmayız; çemberin şifası tam olarak bu koşulsuz, gündemsiz mevcudiyet ve şahitlik alanı olmasından kaynaklanır. Çember pratiği kendi içsel rehberliğimizle temas etmemize destek amaçlıdır; iyileştirici etkileri olabilmekle birlikte terapi niteliği taşımaz.” 

Kapak Fotoğrafı: Filiz Telek  

KOLAYLAŞTIRICI:

Sezin Sağlam Karaçal

sezinsaglam@gmail.com

Sezin, yeryüzüne, gökyüzüne, denizin tuzuna, çiçeğin tomurcuğuna hayran. Ne varsa anda, onu görmeye merakta bir çırak. Hayatı, tüm sürprizleri ve belirsizlikleriyle yaşamaya yaklaştıran pandemi ile öğretmenlik mesleğine ara verdi ve kalbi nerede daha canlı atıyorsa oraya yöneldiği bir akışa teslim oldu. Yazan, çizen, şarkı söyleyip, dans eden, nakış işleyen, basit şeylerdeki mutluluğu kutlamaya niyetle yaşayan Sezin, çembere oturdu bir gün. O gün bu gündür kalbi heyecanda, heyecanı hayata karışmakta.

Share this event

bottom of page