top of page
ÇEMBER ORYANTASYONU - Derinleşme Yolculuğu

19 Mayıs Per

|

Zoom

ÇEMBER ORYANTASYONU - Derinleşme Yolculuğu

Tüm cinsiyetlere açık etkinlik // Etkinlik Katılımcı Sayısı: 100

Bu etkinlik için kayıtlarımız kapanmıştır
Diğer etkinlikleri gör

Zaman & Mekan

19 May 2022 20:30 – 22:30

Zoom

Etkinlik Hakkında

Çember; deneyimlerken öğrenilen, nesillerden nesillere aktarılmış, yaşamın gizemleri, lütufları ve hikayeleri ile canlı kalmış kadim bir zanaat. Kadınlar Şifadır Platformu aracılığıyla bu zanaatın daha çok insana ulaşması niyetiyle Nisan 2021’den bu yana her ay çember geleneği, adabı ve pratiği üzerine konuştuğumuz, birlikte tefekkür ettiğimiz, soruları yanıtlayarak karşılıklı öğrendiğimiz bir alan açıyoruz.

Çember Oryantasyonlarına katılarak, bildikleriniz ve bilmediklerinizle, merak ettiklerinizle, hikâye ve sorularınızla gelebilir çemberin tohumlarını bu topraklarda büyütmemize eşlik edebilirsiniz.

Bu ay Oryantasyon’da, daha önce çembere oturmuş, adabı ve rehberi deneyimlemiş canlarla beraber bir derinleşme yolculuğuna çıkacağız. Çemberi daha çok anlama, öğrenme niyetiniz varsa, hayatınızın bazı alanlarına katma ve kendi çemberlerinize alan tutmak istiyorsanız Oryantasyon’a bekleriz.

Kapak Fotoğrafı: Filiz Telek

KOLAYLAŞTIRICILAR:

Aliye Burcu Ertunç  

burcuertunc@gmail.com

2012 yılında ilk kez Çember’e oturdu ve büyük dönüşümü o gün geri dönülmez şekilde başladı. Yolculuğu, kendinden kendine bir yolculuktu, birçok rehbere ve ustaya ihtiyacı vardı. Doğa, zanaat ve Çember Burcu’ya şefkatli, hakikî, sevgi dolu ustalar oldular. Kendisiyle, içinde bulunduğu küçük topluluk ve daha geniş halkalardan tüm gezegene yayılan ilişkilerinin temel yapı taşının iletişim ve bağ kurmak olduğunu ve bunun da insan olmanın bir sanatı olduğunu usul usul anladı. Burada, Kadınlar Şifadır Platformu’nda kadınların, kendilerini ve kabilelerini bulmalarına şahit olmak istiyor, bu büyülü süreçte onlara kulak vermek, onlarla birlikte öğrenmek ve ihtiyaçları olduğunda onlara, Çember’de olmaya dair destek vermek için bulunuyor.

Aybike Savaşır Serdar 

aybikesavasir@hotmail.com

Aybike; 2016 yılında lohusalığının derin karanlığından yeni çıkmışken oturdu ilk çemberine. O günden beri çemberin büyüsüne, şifasına, gizemine teslim olarak yürür yolunu. İçinden doğan yepyeni Aybike’yi hayretle izler. Yeni Aybike; nakşeder, dans eder, kadınlara ve varoluşun her haline âşık olur, yürür kendine doğru. Şiire kanallık eder, kızına annelik… Çemberin çırağı, eşinin yoldaşı, bacılarının bacısıdır. Her gün mutlaka düşer ama küçük kabilesinin desteği ve ilhamıyla her gün yeniden kalkar. İkiliğin içinde BİR’liğe hasrettir Aybike. Aşk için, aşkla var olmanın daimi talebesi.

bottom of page